Kuumaõhu fritüür

Parim kuumaõhu fritüür 2024

Uuendatud 17.02.2024


Magnus
Peakokk ja dessertveinide ekspert. Teekond algas 13 aastaselt nõudepesijana,
nüüdseks 20 aastat hiljem hinnatud koolitaja üle Skandinaavia

Kuumaõhu fritüür on suurepärane alternatiiv tavalisele fritüürile. Kuumaõhufritüür kasutab vähe või üldse mitte õli, mis tähendab, et nendes valmistatud toidud on teie jaoks tervislikumad. Seda on ka lihtsam kasutada ja puhastada kui traditsioonilist fritüüri või ahju.

Parimad õhufritüürid turul on COSORI, Ninja Philips, ning Xiaomi. Kõigil neil õhufritüüridel on oma funktsioonid, mis muudavad need efektiivsemaks kui alternatiivid. 

NINJA ja COSORI fritüüride müük on turul hetkel kõige laiahaardelisem nende töökindluse ja mõistliku hinna tõttu. Neid saab tellida tagastusõigusega – 30 päeva ja garantii. 

Loe edasi, et teada saada millised on selle aasta parimad mudelid!

#1 kõigist 30st võrreldust fritüürist

5/5

Eelsoojendamiseks vajutage lihtsalt nuppu ja valige soovitud temperatuur. Vajalik aeg reguleeritakse automaatselt ja masin piiksub kolm korda, kui toit on valmis.

COSORI töötab kuni 205 kraadi juures ja selle temperatuuri saavutamiseks kulub vaid viis minutit; madalaim seadistus on 75°C. Üks asi, mida tuleb tähele panna: seda õhkfritüüri saab kuumutada ainult 10-kraadise sammuga. 

Kui masin on eelsoojenenud, tõmmake korv välja, lisage toit ning määrake aeg ja temperatuur. Saate igal ajal toiduvalmistamise aega muuta, mis on tore, kui soovite hiljem midagi kohandada. Positiivne on see, et korvi välja tõmmates fritüüri peatub ise, erinevalt Philipsi toodetest, millel pole isegi pausi nuppu.

HEAD

+ 11 eelseadistust
+ Red Dot Award 2019 võitja
+ Soodne hind
+ Mahukas korv
+ Elektrisäästlik
+ Kaugjuhitav mobiilirakendusega

VEAD

Vähemtuntud bränd
Üks korv

#2 kõigist 30st võrreldust fritüürist

5/5

Ninja Airfryer 7.6L  on tipptasemel köögiseade, mis võimaldab teil praadida, küpsetada ja grillida. Sellel seadmel on palju funktsioone, mis muudavad selle suurepäraseks valikuks neile, kes soovivad täppismeetodil toite valmistada.

Ninja Foodi on varustatud mitmesuguste eelprogrammeeritud seadistustega, mis teeb pereema elu tunduvalt lihtsamaks. Sellel on ka digitaalne puutetundlik ekraan loogilise navigatsiooniga ning loomulikult kaks mahukat korvi, mis annavad võimaluse korraga mitut tüüpi toite valmistada ilma omavahel segamata. See mudel on eriti sobilik suurele perele.

HEAD

+ 2 Mahukat korvi: 7.6L – Sobilik suurele perele
+ Eelseadistatud programmid
+ Mõistlik hind
+ Erakordselt võimas: temperatuuriulatus kuni 260°C
+ Kvaliteetne ja tuntud bränd Ameerikas

VEAD

Pole nii tuntud kui Philips
Pole mobiiliga kaugeltjuhitav

#3 kõigist 30st võrreldust fritüürist

5/5

COSORI S tugineb eelmisele iteratsioonile, millel on moderne ja kompaktne disain. Lisaks on fritüür oma kompaktsuse poolest ka energiasäästlikum. 

Vaikne töörežiim: uusima Cosori Air Whisperi tehnoloogiaga suudab L501den hoida müra alla 55 dB, nii et saate nautida vaikset toiduvalmistamist

Peamised murekohad on väiksem korvi suurus 4.7 L, mis ei pruugi sobida väga suurele perele.

COSORI on turul hetke üks usaldusväärsemaid tootjaid.

HEAD

+ Usaldusväärne tootja
+ temperatuur 75°C to 230°C 
+ Soodne
+ 7 eelseadistatud programmi

VEAD

Vähemtuntud bränd kui Philips

#4 kõigist 30st võrreldust fritüürist

3/5

Philips HD9762 on kõrge kvaliteediga fritüür, mis on kiiresti muutunud kodukokkade lemmikuks. See seade on loodud ideaalseks friikartulite, kana, kala ja muukiirtoidu valmistamiseks vähese või ilma õlita. Kiire tehnoloogia ja digitaalne puuteekraan võimaldavad toiduvalmistamise üle täielikku kontrolli.

Philips HD9762 maht on 7.3 liitrit, mis sobib suurepäraselt suurele pere või sõpruskonna kööki. Selle seadmega saate korraga valmistada kuni 1.4 kilogrammi eineid. Kõik osad on eemaldatavad ning nõudepesumasinas pestavad.

HEAD

+ Mahukas 7.3 l korv
+ 5 eelseadistatud programmi
+ Automaatne Smart Sensing tehnoloogia
+ Kvaliteetne ja pika ajalooga bränd

VEAD

Üks korv, ei saa erinevaid toite üheaegselt valmistada
Puudub pausi nupp
Võtab palju ruumi

 • Võimsus 2225W
 • Mahutavus 7.3L
 • Puutetundlik
 • Temperatuur 40-200°C
 • Mittenakkuv
 • Taimer
 • Pausi võimalus puudub
 • Ei ole kaugjuhitav
 • 43.3 x 32.1 x 31.5 cm
 • Kuni 65 dB
 • 2-aastane garantii
 • Nõudepesumasinas pestav
 • €290

5. Xiaomi Airfryer – Hiina Fritüür

#5 kõigist 30st võrreldust fritüürist

2.5/5

Xiaomi Airfryer on väike seade, mis praeb, röstib ja grillib kuuma õhuga. Sellel mini Air fryeril on digitaalne puutetundlik ekraan ja 7 eelseadistatud küpsetusrežiimi. Kaasa tuleb ka retseptiraamat.

Xiaomi AirFryer on 2.6-liitrise mahutavusega ning välispind on valmistatud plastikust ja alumiiniumist. See on saadaval musta või valge värvina.

Xiaomil nagu ka teistel eelnevalt mainitud toodetel on kahekihiline mittenakkuv kate – vastupidav mittenakkuv pind lihtsaks puhastamiseks. 

See mudel sobib eriti majapidamisse, kus elab üks kuni kaks inimest. Samuti on see soodsama hinna tõttu sobilik näiteks üliõpilasele.

 • Võimsus 1500W
 • Mahutavus 3.5L
 • Puutetundlik
 • Temperatuur 40-200°C
 • Mittenakkuv
 • Taimer
 • Pausi võimalus
 • Kaugjuhitav mobiiliga
 • 33.5 x 25.2 x 30.4 cm
 • Kuni 57 dB
 • Garantii puudub
 • Nõudepesumasinas pestav
 • €100

HEAD

+ Arukas planeerimisfunktsioon kuni 24 tundi
+ Reguleeritav temperatuur 40° kuni 200°C
+ Valge ja must värvivalik

VEAD

Hiina tootja
Mitte eriti vastupidav ehitus
Väike mahtuvus

Kuidas testisime tooteid?

1. Valisime 30 populaarsemat fritüüri
2. Tegime uurimustöö parameetritest
3. Järjestasime toodete head/vead
4. Kontrollisime tootjate tausta
5. Arvestasime tarbijate hinnanguid
6. Testisime populaarseid toite
7. Lõime punktisummad kokku

Sisukord

1) Millist kuumaõhu fritüüri osta?
2) Mis on kuumaõhu fritüür?
3) Kuidas kuumaõhufritüürid töötavad?
4) Õhufritüür vs ahi
5) Retseptid
6) Milliseid tooteid omavahel võrdlesime?
7) Retseptiraamat

Parimad töökindlad tooted


Parim Kokkuvõttes
Lisa korvi
COSORI XL

Milline on parim õhufritüür?

Millist kuumaõhu fritüüri osta? Meie arvates on Cosori XL hetkel parim standard, kuna seda on lihtne kasutada, see on mahukas ja omab palju funktsioone. Cosoril on eelsoojendusseade, et saaksite oma toidud kuumaõhufritüüris kohe pärast valmimist söömiseks valmis seada. Lisaks on sellel seadistatav temperatuuriregulaator, nii et saate praadida kõike, mis teile meeldib. Cosori kuumaõhufritüür on hinna poolest üsna mõistlik. Kõige lõpuks on Cosori XL ka nõudepesumasinas pestav pann, nii et saate ka seda hõlpsalt puhastada.

Võrdlustabel

  1# COSORI XL 2# Ninja Duubel 3# Cosori Mini 4# Philips 9762 5# Xiaomi Mi
Ostukorv
Mahutavus 5.5 L 7.6 L 4.7 L 7.3 L 3.5 L
Ekraan Digitaalne puutetundlik Digitaalne puutetundlik Digitaalne puutetundlik Digitaalne regulaatoriga Digitaalne regulaatoriga
Muudetav temperatuur 75-205°C 40-260°C 75-230°C 40-200°C 40°-200 °C
Taimer Jah Jah Jah Jah Jah
Pausi võimalus Jah Jah Jah Ei Jah
Kaugjuhitav mobiiliga Jah Ei Ei Ei Jah
Mõõdud 27.2 x 27.4 x 30.7 cm 26.5 x 38 x 31.5 cm 39.8 x 29.9 x 32.1 cm 43.3 x 32.1 x 31.5 cm 33.5 x 25.2 x 30.4 cm
Võimsus 1700W 2470W 1500W 2225W 1500W
Hind 208.- 240           -13% SOODUS! 308.- 178.- 428.- 79.-

Mis on kuumaõhu fritüür?

Kuumaõhu fritüür on väike konvektsioonahi, mis on loodud praadimise simuleerimiseks ilma toitu õli sisse uputamata. Ventilaator tsirkuleerib kuuma õhku suurel kiirusel ja tekitab pruunistumisreaktsioonide (nt Maillardi reaktsioon) kaudu krõbeda kihi. 

Õhkfritüür on sisuliselt töölaual töötav konvektsioonahi – tegelikult see ei prae teie toitu. (Praadimisel ja fritüürimisel on erinevus.) Philips Electronics Company patenteeritud pisike seade jäljendab praadimise tulemusi, kasutades ainult kuuma õhku ja vähe või üldse mitte õli.

Kuidas kuumaõhufritüürid töötavad?

Erinevalt fritüürist, kus toit on kuuma õli sisse uputatud, kasutab õhkfritüür konvektsioonsoojust. See tsirkuleerib toidu valmistamiseks kuuma õhku, sarnaselt ventilaatorahjuga, ja toetub Maillardi reaktsioonina tuntud keemilisele protsessile, et toidu väliskülge krõbedaks saada, andes maitsvaid tulemusi.

Enamikul õhufritüüridel on perforeeritud kandikud või korvid, mis võimaldavad kuumal õhul toidu ümber piiranguteta ringelda. See küpsetusmeetod nõuab väga vähe õli, kuid võib siiski saavutada krõbedaid ja kuldseid tulemusi. See on üks põhjusi, miks õhufritid on tervislikuma viisina traditsiooniliselt kõrge rasvasisaldusega toitude valmistamiseks. Lisaks on mõnel õhufritüüril toidu automaatseks segamiseks mõeldud labad, mis tagavad ühtlase küpsetamise ilma käsitsi keeramiseta.

Mis vahe on õhufritüüril ja ahjul?

Nagu varem mainitud, kasutavad fritüürid konvektsioonkuumust sarnaselt ventilaatorahjuga, kuid neil on palju omadusi, mis neid eristavad. Kõige ilmsem erinevus on nende suurus – õhufritid on lauapealsed seadmed ja seetõttu on nende võimsus väiksem kui traditsioonilisel ahjul. See kompaktne suurus koos võimsa soojusallika ja ventilaatoriga tähendab, et need küpsetavad toitu palju kiiremini kui traditsiooniline ahi, sageli ühtlasema tulemusega. Lisaks vajavad paljud õhufritüürid vähe või üldse mitte eelsoojendusaega, muutes need mugavaks viisiks toiduvalmistamise kiirendamiseks, eriti hõivatud peredele.

Õhufritüüritud kaneelirullid

Loe Edasi »

Õhufritüüri sõõrikud

Loe Edasi »

Banaanipannkoogid

Loe Edasi »

Millseid tooteid omavahel võrdlesime?

Kõikide järgnevate toodete vahel tegime võrdluse, millest selgusid kolm parimat:

Arvustused

"Seest mahlane ja pealt krõbe täiusliku tekstuuriga toit on paljudele üllatuseks."
"Kas teadsid, et õhufritüür kulutab vähem elektrit kui traditsionaalne ahi? Muuda toidud tervislikumaks ning söögi tegemine soodsamaks"

KKK

Õhufritüürid (keskmiselt 1500 W) kasutavad töötamiseks vähem energiat kui suured ahjud (keskmiselt 2500 W) ja toiduvalmistamiseks kulub vähem aega. See kõik tähendab väiksemat energiaarvet kuu lõpus, kui valite täissuuruses ahju asemel regulaarselt õhkfritüüri.

Köögiviljad nagu spargelkapsas, rooskapsas, kartul, suvikõrvits, seened, sibulad ning lillkapsas õhufritüürilt maitsevad imeliselt. Ka valgurikaste põhiroa nagu tofu, kanakintsud, lihapallid, sealihakotletid, praekana võid valmistada õhufritüüris. 

Saada mulle kuumaõhu fritüüri retseptiraamat